صفحه در حال بارگذاری
لطفاً صبر کنيد...
سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس
مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قرآنی استهبان
امروز پنجشنبه 4 مرداد ماه 1403
ورود به سیستم -کارمندان
کاربر مهمان خوش آمدید
وب سایت رسمی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قرآنی استهبان
مهار تورم، رشد تولید
     

عناوین سایت
موقعیت مرکز

محاسبه قبولی در آزمون

کارآموز محترم :
لطفاً برای محاسبه نمره نهائیتان،نمره کتبی و نمره عملی خود را در کادر های زیر وارد کنید
سپس بر روی دکمه محاسبه کلیک نمائید.


نمره کتبی
نمره عملی

جستجو در سایت

آمارهای بازدید سایت
بازدید امروز1188 نفر
بازدید دیروز711 نفر
بازدید این هفته35752 نفر
بازدید هفته قبل40768 نفر
بازدید این صفحه1898 بار
کاربران آنلاین228 نفر
بازدید کل سایت2057843 نفر
درباره ما
تاریخچه مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قرآنی استهبان

سازمان آموزش فنی و حرفه ا ی کشور با شعار کلیدی کار ،تلاش و پیگیری در مقطع حساس تاریخ کشور عزیز اسلامیمان تمامی تلاش خود را برای مهیا ساختن بستر اشتغال مولد و پویا از طریق ارائه آموزشهای مهارتی کاملا رایگان در بخش دولتی و استفاده از توان بخش خصوصی بکار بسته است . مرکز آموزش فنی و حرفه ای استهبان با توسعه کارگاههای آموزشی و انتقال آموزش به روستاها در قالب طرح هجرت و سیار و همچنین پیگیری اشتغال و اعطاء تسهیلات به مهارت آموختگان ، آرمان شکوفایی استعداد و توان نیروی کار شهرستان را دنبال می کند . فعالیت آموزشی فنی و حرفه ای استهبان قبلا محدود به دو رشته آموزشی بوده که  هم اکنون به بیش از 50 حرفه افزایش یافته است . از سال 89 فعالیت آموزشی در روستاها، دانشگاهها و صنایع به سرعت در حال گسترش بوده و اکنون بیش از 2000 نفر در کارگاههای مرکز در حال آموزش می باشند. آمار اشتغال آموزش دیدگان خوشبختانه بسیار خوب بوده ودر بعضی رشته ها قبل از پایان دوره و اخذ گواهینامه مهارت، اشتغال کارآموزان را شاهد بوده ایم .

در پایان لازم است از حمایتهای بی دریغ مدیر کل محترم، نماینده محترم شهرستان، فرماندار محترم، امام جمعه معزز، و کلیه مسئولین شهرستان و استان کمال تشکر را داشته باشیم.

کارگاههای آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای استهبان :

 1. کارگاه تخصصی جوشکاری :   در حرفه های جوشکاری با قوس الکتریکی   E3-E6-E8-E9 ، سازه های فولادی، جوشکاری  CO2 آرگون،بازرسی جوش به روش  MT-UT ، نقشه خوان صنعتی ...  .

 2. کارگاه تاسیسات :   لوله کشی گاز خانگی و تجاری، جوشکاری لوله های فشار قوی .

 3.  کارگاه برق :    برق ساختمان، برق صنعتی، کارور  PLC، دوربین های مدار بسته .

 4. کارگاه اتومکانیک :   برق خودرو، تعمیر خودرو درجه 2، تنظیم خودرو .

 5. کارگاه فناوری اطلاعات .

 6. کارگاه کشاورزی :   زعفران کار، باغبانی، پرورش گیاهان داروئی .

 7. صنعت فرش:  تابلو فرش، قالی بافی، گلیم بافی، طراحی فرش .

 8. تعمیر تلفن همراه .

 9. تعمیر لوازم خانگی درجه 1 و 2 .

 10. پرورش کبک .

 11. پرورش قارچ دکمه ای .

 12. پرورش بوقلمون .

 13. کشتکار گلخانه .

 14. کارگاه تولیدات بیولوژیک ( تولید حشرات مفید، ورمی کمپوست)

 15. کارگاه طراحی و دوخت .

 16. کارگاه کشاورزی سیار(روستا، زندان) .

 17. کارگاه برق زندان

 18. کارگاه قالی بافی سیار (روستا) .

 19. کارگاه جوشکاری درب و پنجره سیار (روستا، صنایع) .

 20. کارگاه صنعت ساختمان سیار ( صنعت کارگران ساختمانی، روستا) .

نحوه پذیرش کارآموز:

ثبت نام به صورت حضوری، و از طریق سایت مرکز آموزش فنی و حرفه ای استهبان به آدرس   WWW.ESTVTO.IR  که این سایت به سایتهای پرتال جامع سازمان و ... لینک می باشد .

مشاوره اشتغال :

این مرکز جهت مشاوره اشتغال، اقدام به ایجاد مرکز کاریابی و مشاور امید نموده است ، که این موضوع در استهبان بر کارآموزان بسیار تاثیر گذار بوده و باعث اشتغال دائم تعداد زیادی از کارآموزان شده است .

 

معرفی کارگاههای آموزشی

 

 کارگاه کنترل بیولوژیک

این کارگاه با هدف آموزش متخصصین و آشنا کردن کشاورزان و عموم مردم با تولید محصولات ارگانیک و اثرات زیانبار سموم و مواد شیمیایی در مردادماه 1391 در مرکز فنی و حرفه ای استهبان احداث گردید. كنترل بيولوژيك در واقع رويكرد استفاده از عوامل زنده (بعنوان دشمنان طبيعي) براي كنترل جمعيت آفات كشاورزي (اعم از بومي و غيره بومي) مي باشد. كنترل بيولوژيك مي تواند شامل ايجاد شرايط مساعد براي رشد بهتر جمعيت مورد نظر و يا افزايش جمعيت مورد نظر از طريق رهاسازي در محيط باشد. اين تعريف كلي در واقع دامنه بسيار گسترده اي از موجودات را شامل مي شود. اما منظور از عوامل كنترل بيولوژيك در كشاورزي بيشتر استفاده از ميكروارگانيسم ها و بندپايان بویژه حشرات مفید برا ي ايجاد تعادل جمعيت هاي طغياني آفات كشاورزي مي باشد.

تاکنون تولید دو محصول این کارگاه شامل زنبور براکن و زنبور تریکوگراما به بهره برداری رسیده است. در ضمن محصولاتی مانند کفشدوزک کریپتولموس و بالتوری سبز در دست اقدام برای تولید می باشد.

زنبور براکن

این زنبور که پارازیتویید خارجی است،  به عنوان یکی از مهمترین عوامل کنترل بیولوژیک بویژه در محصولات انباری محسوب می شود. به علت برخورداری از نرخ تولیدمثل بالا، طول دوره نسلی کوتاه و طیف میزبانی وسیع به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. رهاسازی این زنبور روش جایگزین مناسبی برای حشره کش ها در کنترل آفات می باشد.

زنبور براکون جهت کنترل بیولوژیک آفات مختلف مانند شب پره آرد، شب پره هندی، کرم گلوگاه انار، کرم غوزه پنبه، کرم هلیوتیس و بسیاری از آفات انباری بصورت انبوه پرورش داده می شود. رهاسازی این حشره جهت تولید محصولات ارگانیک از جمله انجیر، انار، گوجه فرنگی، پنبه و بسیاری از محصولات کشاورزی دیگر صورت می گیرد.

 زنبور تریکو گراما

 این زنبور یکی از کاراترین عوامل کنترل بیولوژیک در ایران و جهان محسوب می شود. اندازه آن حدود 2/0 میلیمتر است و تخم آفات را مورد حمله قرار می دهد. بیش از 200 آفت را پارازیته میکند. از مهمترین میزبان های تریکوگراما میتوان به کرم ساقه خوار برنج، کرم ساقه خوار ذرت، کرم قوزه پنبه،کرم سیب، کرم گلوگاه انار و .. اشاره نمود.

 سایت ورمی کمپوست

سالیانه میلیونها تن زباله های آلی دفن و یا سوزانده میشود و علاوه بر این که مشکلات زیست محیطی فراوانی را بوجود م یآورد، هزینه های کلانی صرف حمل، دفن و یا سوزاندن زباله م یشود . در روش دفن زباله، علاوه برمشکلات و خطرات ورود نیترات و سایر مواد آلاینده به آبهای زیرزمینی، اشغال فضای بیشتر توسط مواد زاید از دیگر معایب این روش به شمار می روند. یکی از مهمترین روشهای فراوری زباله های شهری بازیافت آن به صورت ورمی کمپوست است . در نتیجه این فرایند، علاوه برکاهش مشکلات بهداشتی و زیست محیطی، مقادیر قابل توجهی کود آلی به نام ورمی کمپوست تولید می شود .

استفاده از روش تولید ورمی کمپوست از دو جهت اهمیت دارد، نخست اینکه حجم زیادی از مواد زاید آلی با این روش بازیافت می شود و از نقطه نظر اقتصادی و محیط زیست مهم است. دوم اینکه استفاده از ورمی کمپوست تولید شده در اراضی کشاورزی سبب بهبود کیفیت خاک و رشد گیاهان می شود که صرفه اقتصادی فراوانی را می تواند بدنبال داشته باشد.

ورمی کمپوست، عبارت است از کود آلی بیولوژیک که دراثر عبور مداوم و آرام مواد آلی در حال پوسیدگی از دستگاه گوارش گونه هایی از کرم های خاکی و دفع این مواد از بدن کرم، حاصل می شود. این مواد هنگام عبور از بدن کرم آغشته به مخاط دستگاه گوارش، ویتامین ها و آنزیم ها شده که در نهایت به عنوان یک کود آلی غنی شده و بسیار مفید برای ساختمان و بهبود عناصر غذایی خاک، تولید و مورد مصرف واقع می گردد.

سالن پرورش کبک

کبک پرنده ای است زیبا و خوش خوان که در طبیعت، در دامنه کوهها و شیب های کوهستانی، صخره ها و تپه ماهور ها زندگی میکند. گوشت این پرنده بسیار خوشمزه و به لحاظ ارزش غذایی نسبت به دیگر طیور از موقعیت ممتازی برخوردار است. وجود مقدار زیادی از مواد معدنی در گوشت کبک نشان دهنده ارزش حیاتی آن است. مقدار پتاسیم این گوشت زیاد است و کلسیم، فسفر، منیزیم، آهن و گوگرد موجود در آن نیاز بدن را تامین میکند. کانی های موجود در گوشت کبک به خوبی جذب بدن میشود و به همین جهت در این زمینه مواد مورد نیاز بدن را در دسترس سلول قرار میدهد.

گوشت کبک برای همه افراد اعم از کودک و سالمند، غذایی سالم و سلامت بخش است. گوشت کبک کمتر تولید اسید اوریک میکند، فعالیت کلیه را افزون میسازد و به دفع سموم بدن یاری فراوان میرساند. باتوجه به این ویژگی ها برای همه افراد و در مورد همه بیماریها، غذایی خوب و موثر است.

سالن پرورش بوقلمون

بوقلمون از یک گونه وحشی مکزیکی منشا گرفته است. این پرنده در قرن 16 میلادی به اروپا و در دوران شاه عباس صفوی توسط ارامنه به ایران وارد شد. عموما برای تولید گوشت پرورش داده می شود. پرورش صنعتی بوقلمون نیازمند تغذیه بر اساس جیره ای متوازن در طول دوران پرورش است. رمز موفقیت در پرورش بوقلمون، محیطی ایده آل با دمای مناسب، تهویه دقیق، سطح و فضای کافی، رعایت بهداشت و پیشگیری و مبارزه با بیماری های احتمالی و بویژه تغذیه مناسب است. دوره پرواربندی بوقلمون ماده 100 روز و بوقلمون نر 140 روز است.

سالن پرورش قارچ

مواد پروتئینی ، یکی از مهم ترین اجزای مواد غذایی مورد استفاده انسانها است. نیاز طبیعی بدن انسان به این مواد ، مبین ضرورت استفاده آنها در سبد غذایی خانواده ها است. از دیرباز انواع گوشت ها، خصوصا گوشت قرمز‌ منبع اصلی تامین پروتئین موردنیاز انسان بوده است.لکن در حال حاضر ، به واسطه تغییر روش زندگی از سنتی به ماشینی و کاهش تحرک افراد در زندگی روزمره ، استفاده از گوشت قرمز بدلیل دارا بودن مقدار زیادی مواد چرب رو به کاهش نهاده و در عوض، استفاده از مواد غذایی ای که با داشتن مقدار کافی پروتئین، برای سلامتی زیان آور نباشند مورد توجه واقع شده است. حبوبات ، سویا و قارچ خوراکی مهم ترین منابع پروتئین غیر حیوانی هستند که امروزه به طور وسیع مصرف می‌شوند. در این میان بازار مصرف قارچ خوراکی به دلیل افزایش سطح آگاهی جامعه نسبت به فواید و روش مصرف آن ، روند رو به رشدی را تجربه می‌کند.قارچ ، به علت اینکه سرشار از مواد پروتئینی ، گلوسیدی ، ویتامین‌ها و لیپیدها است می‌تواند غذای مناسب و کاملی برای انسان به شمار آید. ضمن اینکه به واسطه سهولت پرورش قارچ های خوراکی می‌توان آنها را به صورت تازه ، خشک ، کنسرو و پودر به بازار عرضه نمود.اجرای این طرح به عنوان یک فعالیت تولیدی ، ضمن اینکه گامی به سوی خود اتکایی کشور در صنایع غذایی به شمار می‌رود، می‌تواند بسترساز اشتغال به کار نیروهای متخصص ( خصوصا در علوم کشاورزی ) و فاقد تخصص گردد.

گلخانه کشت خاکی

گلخانه مرکز فنی و حرفه ای استهبان در سال 1389 توسط مربیان این مرکز در متراژ 600 متر مربع ساخته شد.

 

کانال رسمی اطلاع رسانی مرکز آموزش فنی و حرفه ای استهبان در پیام رسان های ایرانی

 

📌کانال مرکز آموزش‌ فنی‌ و حرفه‌ای‌  استهبان در "ایتا"
🆔   https://eitaa.com/estahbantvto

📌کانال مرکز‌ آموزش‌ فنی‌ و حرفه‌ای‌ استهبان در "بله"
🆔   https://ble.ir/estahbantvto

📌کانال مرکز‌ آموزش‌ فنی‌ و حرفه‌ای‌ استهبان در "روبیکا"
🆔   https://rubika.ir/estahbantvto

📌کانال مرکز‌ آموزش‌ فنی‌ و حرفه‌ای‌ استهبان در "سروش"

🆔 https://splus.ir/estahbantvto 

 

 

با عضویت در کانال های ذکر شده از آخرین اخبار و شروع دوره های جدید با خبر شوید

 

 

آدرس : استهبان، بلوار قائم، بلوار امام حسین (ع)، خیابان فنی و حرفه ای .

تلفن :  52- 07324229449

روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای استهبان لطفاً نظرات خود را درباره این صفحه شرح دهید
*نظر شما :
درصورت تمایل نام و شماره تلفن خود رابنویسید
نام :
شماره تلفن یا ایمیل :
کد امنیتی :captcha       
لطفاًکدامنیتی بالارا
درکادر روبرو بنویسید
 
اطلاعیه های مهم

کانال رسمی اطلاع رسانی مرکز آموزش فنی و حرفه ای استهبان در پیام رسان های ایرانی


هفته ملی مهارت ، کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای مبارک باد.


شرفی فرماندار محترم شهرستان:آموزشهای فنی و حرفه ای بزرگترین نقش را در ایجاد اشتغال پایدار ایفا می کند


تبریک به مناسبت آغاز ماه شوال و عید سعید فطر به تمامی مسلمین جهان


السلام علیک یا شهر الله الاکبر و یا عید اولیائه در ماه پر خیر و برکت رمضان برایتان قبولی طاعات و عبادات را آرزومندیم . . .


سلام برشعبان واعیادش ، سلام بر حسین وعباسش ، سلام بر سجادوسجودش ، سلام بر نیمه شعبان وظهور مولودش «ماه رسول خدا ، ماه شادی آل الله مبارک.»


ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد ، دل رمیده ما را انیس و مونس شد . بعثت پیامبر اكرم بر پیروان حقیقیش تهنیت باد.


بیانات مقام معظم رهبری درباره آموزش فنی و حرفه ای


حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم :عبادت ده جز است که نه جز آن در کار و تلاش برای به دست آوردن روزی حلال است.


روز تجلی حاکمیت مستضعفان بر جهان ، روز نوید دهنده ی شکست نمرودیان و روز شادی شیعیان در تاجگذاری امام زمان(عج) مبارک باد.


آرشیو کامل          

تصویر روز

نظر سنجی

به نظر شما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
 
ارتباط باما

شماره های تماس:
رئیس مرکز : 9449 5322
مسئول آموزش و آموزشگاه آزاد : 9452 5322
مسئول پذیرش و آزمون : 9450 5322
فکس : 9452 5322
پست الکترونیکی:
info@estvto.ir
آدرس:
شهرستان استهبان/بولوار قائم/انتهای بولوار امام حسن(ع)/میدان مهارت/خیابان فنی و حرفه ای/مرکز آموزش فنی و حرفه ای استهبان